Технічні умови поширюються на ремонт ліфтів електричних пасажирських, вантажних, вантажних малих, лікарняних (лікувально-профілактичних установ) та вантажних тротуарних, відновлення спрацьованих складових частин та деталей ліфтів, а також виготовлення складових частин та деталей на заміну тих, що стали непридатними.
Технічні умови також поширюються на ремонт будівельних підйомників, а також на виготовлення з метою ремонту складових частин та деталей будівельних підйомників (не призначених для самостійного постачання), на заміну тих, що стали непридатними.
Технічні умови призначені для організацій, які виконують роботи (що надають послуги) з ремонту ліфтів, а також для організацій, які розробляють документацію для їх ремонту.
Технологічний процес ремонту ліфтів передбачає виконання наступних робіт:
складання дефектної відомості;
розбирання, очищення та промивання деталей ліфта;
відновлення спрацьованих деталей, заміну тих, що вийшли з ладу;
збирання та регулювання складових частин та агрегатів;
регулювання всіх складових частин та системи керування ліфтом, включаючи точність зупинки кабіни ліфта по поверхах, а також перевірку та регулювання пристроїв безпеки (уловлювачів, обмежувача швидкості, автоматичних замків дверей шахти тощо);
здавання відремонтованого ліфта.
Залежно від складності ремонт може проводитись:
на місці встановлення ліфта;
на ремонтному підприємстві.
Технічні умови встановлюють вимоги до ремонту таких складових частин ліфтів:
- ввідний пристрій;
- шафа керування (низковольтний комплектний пристрій);
- трансформатори однофазні та трифазні;
- пристрій захисту двигунів;
- пристрій струмового захисту;
- пристрій вмонтованого температурного захисту;
- лебідка;
- кабіна;
- противага;
- приямок;
- шахта;
- обмежувач швидкості;
- тягові канати;
- кінцевий вимикач;
- датчики;
- поверхові перемикачі.
У додатках надаються форми документів, які складає ремонтне підприємство під час ремонту ліфтів. Також у додатках наведений зразок технологічної карти на ремонт ліфтових лебідок і перелік обладнання та інструменту, необхідного для контролю деталей та складальних одиниць ліфтів.
У розділі 8 наведені вимоги безпеки, яких мають дотримуватися ремонтні підприємства під час ремонту ліфтів, а саме під час виконання: механічної обробки металів різанням, електромонтажних робіт, вантажно-розвантажувальних робіт та переміщення вантажів, ковальсько-пресових та згинальних робіт, ливарних робіт, електрозварювальних робіт, газозварювальних та газорізальних робіт, фарбувальних робіт, термічних робіт та поверхневого зміцнення, робіт із використанням ручного електрифікованого інструменту, робіт з використанням пневматичного інструменту, робіт з використанням абразивного та ельборового інструменту.